Титан — це легкий і міцний метал, сплави з якого досить часто використовуються в багатьох сферах діяльності людини.
Практичні властивості титану ще не досконало вивчені фахівцями і тому по частоті використання він поступається іншим металам. Також в прямій конкуренції титан програє через більш високу вартість і дефіцитність, але при цьому йому притаманні унікальні властивості (наприклад, висока корозійна стійкість), які дозволили зайняти гідне місце в більшості сфер машинобудування, промисловості та конструюванні побутових приладів. Найчастіше титан використовують для будівництва наступних об’єктів:
Обладнання зі сплавів титану
Стандартне і нестандартне обладнання, яке випускають машинобудівні комбінати, в своїй більшості використовує апаратуру, що повинна безперебійно працювати в умовах агресивного середовища, а також бути стійкою до корозійних пошкоджень. Саме тут знаходять своє застосування титанові сплави. З них виробляється запірна і перекачувальна апаратура, різноманітні ємності, фільтри та автоклави.
Теплообмінна апаратура
Тут сплави з титану часто використовують для нагріву, охолодження, випаровування і конденсації. Завдяки їм створюється можливість зберегти мінімальну товщину стінок деталей і при цьому захистити апарат від пошкодження корозією. Великим плюсом в цих умовах є властивість титану практично не піддаватися змочуванню та утворенню осадів.
Нестандартне титанове обладнання
Деякі промислові підприємства вже досить давно налагодили виробництво титанового обладнання для вирішення індивідуальних вузькопрофільних завдань. З титану і титанових сплавів роблять насоси, електрофільтри, реактори, технологічне обладнання та багато інших елементів.
Щодо енергетики, то тут багато обертових деталей виготовляються саме з титану. Такий вибір металу невипадковий і зумовлений економічною вигодою. Все тому що титан характеризується високою питомою міцністю і без нього просто не обійтися у виробництві деталей на зразок лопаток для парових турбін.