Особливості порізки та обробки титану

Цей метал на вигляд схожий на нержавійку, тільки легше. І це його властивість, разом з міцністю і стійкістю до корозії знайшло своє застосування у військовій промисловості (ракетобудування та космічна техніка), авіації та суднобудуванні. За показником щільності титан займає місце між залізом та алюмінієм, а міцності вдвічі перевищує залізо. Корозійну стійкість прокату з титану високо оцінили не тільки в хімічній, а й харчовій промисловості, суднобудуванні та кольоровій металургії.

Незважаючи на високу ціну і, як наслідок, масштабні капіталовкладення спочатку, використання його економічно виправдане. Титановий прокат помітно підвищує надійність конструкцій та апаратів, знижує металомісткість, дозволяє збільшити термін експлуатації раз на 10-15.

Труднощі при роботі з титаном

Вважається, що ефективна механічна обробка титану – справа непроста. Щоправда, для сучасних способів обробки це зовсім нетипово. Найчастіше, труднощі пов’язані з тим, що ця область поки що нова і досвіду в ній достатнього немає. До того ж обробка його може здатися складною, якщо порівнювати її з подібним процесом за участю чавуну, низьколегованих сталей та деяких сортів нержавіючої сталі.

Титановий прокат досить складно піддається різанню, а причина – у високій міцності. Механічна обробка його вимагає зусиль набагато більших, що автоматично підвищує температуру в точках контакту і може навіть змінити геометрію інструменту. Чим більша швидкість різання, тим вище температура, а це прискорює зношування. Високі температури стають причиною окислення титанової стружки, а з нею деталі, що піддається обробці. Надалі таку стружку складніше утилізувати і переплавляти. Та й експлуатаційним характеристикам самої деталі це не на користь.
 

В процессе изготовления конструкций из титановых сплавов прокат подвергается механической обработке различных видов:

Шліфування

Обробляються вироби з титану шліфуванням стрічковим, а також абразивними колами, які використовують, як правило, для промислових сплавів. Процес утруднюється через схильність до контактного схоплювання в процесі тертя. Поверхнева плівка у своїй руйнується. І матеріал із оброблюваної деталі переноситься на інструмент.

Точення

Дуже важливо, щоб різці були гострими, із швидкорізальної сталі, передній кут – нульовий або трохи негативний. Використання твердосплавних різців дає хороші результати.

Свердління

Процес, що утрудняється налипанням на робочу поверхню стружки. Вона також набивається у відвідні канавки свердла, а в результаті підвищений опір різання та швидке зношування ріжучої кромки. Доводиться періодично очищати інструмент від стружки.

Фрезерування

Найважчий етап. Виконується різними методами:

  • на універсальних фрезерних верстатах, користуючись спеціальними гідравлічними чи механічними копірами;
  • на копірно-фрезерних верстатах по копірах;
  • на верстатах із ЧПУ (ФП-11, ФП-14, МА-655С5);
  • на трикоординатних верстатах із ЧПУ.

При цьому використовують спеціальні збірні, кінцеві, фасонні увігнуті та опуклі фрези.

Полирование

Найбільш привабливо як завершальний етап технології виготовлення деталей зі сплавів титану хімічне полірування. Застосовується також і електролітно-плазмове полірування.

Нехай при обробці титану використовуються інші швидкості та подачі, ніж при роботі з іншими матеріалами, а також дотримуються певних пересторог, і він також може виявитися нескладним в обробці. Коли титанова деталь надійно затиснута на верстаті необхідної потужності, обладнаному шпинделем, у відмінному стані, не повинно виникнути жодних проблем, тим більше, якщо ріжучий інструмент обраний правильно.

Компанія Укрпромтехнологія постачає зі складу в Дніпрі титановий прокат марок ВТ1-0, ВТ-14, ВТ-16, ВТ-20, ВТ-22, ВТ-2св, ВТ3-1, ВТ3-М, ВТ5-1, ВТ-6, ВТ-6с, ВТ8,-10, 0, пр. Купуйте у нас – це вигідно!

Copyright ©ТОВ «НПП УКР­ПРОМ­ТЕ­ХНО­ЛО­ГІЯ» 2015 -2025 – Продаж нержавійки та кольорових металів.

Замовити дзвінок

Менеджер зв’яжеться з вами протягом 30 хвилин

*Натискаючи на кнопку “Перезвоніть мені”, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних